I mars 2026 flyttet Telenor Norge rundt 160 medarbeidere inn i nye lokaler i Teknostallen i Trondheim. Etter over 25 år på Tyholt er Telenor Norge nå samlet med Telenor Linx og Telenor Towers under ett tak. Det moderne kontorbygget ligger midt i hjertet av Trondheim og byr blant annet på innendørs helårshage og løpebane på taket. Relokator hadde ansvar for planlegging, koordinering og gjennomføring av flytteprosjektet.
Det var viktig for kunden at flyttingen ble gjennomført med minst mulig påvirkning på den daglige driften. Samtidig ønsket Telenor å redusere behovet for hjemmekontor i flytteperioden og rydde opp i utstyr og inventar som hadde samlet seg gjennom mange år. Møbler som ikke skulle benyttes i de nye lokalene, skulle selges, doneres eller gjenbrukes.
Relokator ble involvert tidlig i prosjektet og hadde ansvar for å planlegge og koordinere flytteprosessen. Oppdraget omfattet avvikling av de tidligere lokalene, lagerhåndtering, flytting, montering samt IT- og AV-oppkobling. Gjennom tett koordinering mellom alle involverte leverandører sørget vi for at de nye arbeidsplassene sto klare til innflytting innen den fastsatte tidsplanen.
Ombruk var en viktig del av prosjektet. Møbler ble oppgradert gjennom omtrekking, rens og impregnering før de ble tatt i bruk i de nye lokalene eller ved andre lokasjoner. Søppelbøtter ble lakkert og gjenbrukt, mens overskuddsmøbler ble solgt eller donert for videre bruk.
Totalt ble rundt 85 % av inventaret gjenbrukt, noe som reduserte både avfallsmengden og behovet for nyanskaffelser.
Flytteprosjektet omfattet en rekke parallelle leveranser som skulle gjennomføres innenfor en kort tidsperiode. Relokator koordinerte aktivitetene gjennom hele prosjektet og tok også ansvar for flere oppgaver underveis for å sikre en effektiv innflytting.
| Kunde | Telenor |
| Lokasjon | Trondheim |
| Type prosjekt | Flytting til Teknostallen |
| Omfang | Ca. 160 arbeidsplasser |
| Faser | 2 |
| Prosjektperiode | Mars 2026 |